Статьи

Начиная с даты  
   
Заканчивая датой  
Пятница, 16 августа 2019

Платники податку, які здійснювали у 2018 році контрольовані операції,мають до 01.10.2019 р. відзвітувати про них. До речі, нещодавно Мінфін вніс зміни до форми Звіту та Порядку його складання. Що саме змінилося і за якою формою звітувати зараз, розповімо на с. 40.

Напередодні подання ТЦУ-звітності не зайвим буде нагадати, які операції визнаються контрольованими, як визначаються вартісні критерії, які вимоги щодо критерію «за контрагентом», як виправити помилку у раніше поданому Звіті (с. 42).

Про перспективи ТЦУ в Україні — читайте на с. 4 номера.

З 8 серпня ДФС введено в дію оновлені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій та перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника ПДВ. Кардинальних змін ці критерії та показники не зазнали, але вони є і варті уваги (с. 8).

Питання обов’язковості застосування РРО під час інтернет-торгівлі не втрачає своєї гостроти. Адже в умовах глобальної діджиталізації способи здійснення розрахунків досить різноманітні. Тож спробуємо розібратися — коли з РРО, а коли без нього (с. 32).

Іноді виконання митних формальностей при імпорті товарів, як одного комплектного об’єкта, ускладнюється тим, що вони ввозяться у розібраному чи незібраному стані. Імпортеру для отримання преференцій, передбачених угодами про вільну торгівлю, потрібно надати до митниці єдине підтвердження походження складових такого комплектного об’єкта. Тому з’ясуємо, як це зробити (с. 46).

Організаційно-правова форма бізнесу у вигляді ТОВ є чи не найпоширенішою в Україні. Це пояснюється прагненням власників такого товариства обмежити свої ризики величиною вкладів у статутний капітал. Але операції зі статутним капіталом здебільшого пов’язані з оподаткуванням. Про те, що з цього приводу думає ДФС, можна дізнатися з чергового тематичного огляду (с. 34).

Позицію ДФС щодо неможливості застосування пільги в оподаткуваннінерухомості, яка належить ФОП та використовується нею для виробництва промислових товарів, підтримав і Верховний Суд. Втім є думка, що це питання потребує детальнішого вивчення (с. 28).

Тема сплати майнових податків фізичними особами є досить актуальною серед наших читачів. Про це свідчить численна кількість запитань, які надходять на електронну пошту редакції. Фахівці ДФС відповіли на найпоширеніші з них (с. 56).

Офіс ВПП ДФС має неабиякий досвід виявлення та викриття «схемників». З’ясуємо, що, на його думку, свідчить про факт нереальності здійснених господарських операцій (с. 39).

Чергову «гарячу лінію» було присвячено валютному нагляду. Відповіді на найбільш цікаві запитання читайте на с. 24.

Вторник, 13 августа 2019
Понедельник, 12 августа 2019
Понедельник, 5 августа 2019
Пятница, 2 августа 2019
Понедельник, 29 июля 2019
Пятница, 26 июля 2019
Среда, 24 июля 2019
Суббота, 20 июля 2019
Пятница, 12 июля 2019


⇒ 
Створення забезпечення майбутніх витрат на демонтаж основних засобів — не дуже поширена бухгалтерська процедура. Але якщо передумови наявні, забезпечення має бути створене. І тут бухгалтери стикаються з різними труднощами: правильно визначити суму забезпечення; коректно її дисконтувати; розібратися з податковими наслідками (с. 10).

 

⇒ У разі коли угода з контрагентом визнається недійсною за рішенням суду, при його виконанні перед постачальником постає питання необхідності коригування податкових зобов’язань з ПДВ. Проте власне сам факт прийняття судового рішення не є підставою для такого коригування (с. 23).

 

⇒ Як свідчить чергове роз’яснення, ДФС не змінила думку щодо відсутності податкових наслідків з ПДВ при випуску та видачі аграрних розписок.І це не зважаючи на те, що наразі вони втратили статус валютних цінностей (с. 29).

 

 Чи слід нараховувати ПДВ у разі списання ТМЦ, втрачених внаслідок технологічного браку? Податківці вважають, що про ПДВ не йдеться тільки у разі включення вартості таких втрат до вартості продажу іншої продукції, яка використовується в оподатковуваних операціях (с. 25).

 

⇒ ДФС рекомендує «єдиннику» четвертої групи, який виплатив дохід нерезиденту, подавати декларацію з податку на прибуток за підсумками року. Але строк подання такої звітності для цієї категорії платників прямо не встановлений жодним нормативно-правовим документом (с. 31).

 

⇒ Нині поширена така думка, що у разі перевищення порогів контрольованості операції з виплати заробітної плати нерезидентам можуть вважатися контрольованими для цілей ТЦУ, і за такими операціями необхідно подавати звіт про контрольовані операції. Натомість у роботодавця неминуче виникнуть проблеми під час визначення «ціни» праці за принципом «витягнутої руки» (с. 18).

 

⇒ ДФС роз’яснено, що фінрезультат правонаступника не зменшується на суму збитків платника податку, який припиняється в процесі реорганізації шляхом приєднання, перетворення чи злиття. Водночас не всі експерти погоджуються з таким підходом (с. 21).

 

 Практика перевірок дає змогу систематизувати типові порушення, яких припускаються платники акцизного податку (с. 46) та роботодавці при оплаті листків непрацездатності (с. 47).

 

⇒ Нацбанк скасував низку адміністративних обмежень. Зокрема, ліквідовано ліміт на фінансування представництв українського бізнесу за кордоном (с. 16). Крім того, більше не існує кількісних обмежень на репатріацію дивідендів (с. 4).

 

 Часто висновки про нереальність (фіктивність) господарських операцій з певними контрагентами ґрунтуються на відібраних органами досудового слідства показаннях посадових осіб контрагентів. Як такі аргументи сприймаються судами? Чи свідчать вони про фіктивність контрагентів та, відповідно, про фіктивність (нереальність) операцій з такими контрагентами? Які підходи демонструє практика Верховного Суду (с. 48)?

Пятница, 5 июля 2019

Вважається, що індивідуальна податкова консультація може використовуватися винятково платником податку, якому її надано. Втім зазвичай у платників податку виникають аналогічні або подібні ситуації. Тому ніхто їм не забороняє з метою попередження власних помилок орієнтуватися на роз’яснення, які було надано іншим платникам податків.

Саме тому редакція підготувала спеціальний електронний додаток, у якому зроблено огляд кількох сотень найбільш цікавих  ІПК з початку року. Добірка, без сумніву, зацікавить широку аудиторію читачів, адже вона містить короткі  відповіді щодо ПДВ, податку на прибуток, трансфертного ціноутворення, ПДФО/ВЗ/ЄСВ, акцизного податку, плати за землю, спрощеної системи оподаткування, підприємницької діяльності, транспортного податку, податку на нерухомість, екологічного податку, туристичного збору, рентної плати, готівкових розрахунків, РРО, ЗЕД, податкового контролю.

Суббота, 22 июня 2019
Пятница, 14 июня 2019
Пятница, 7 июня 2019
Пятница, 31 мая 2019
Среда, 29 мая 2019
Понедельник, 27 мая 2019
Пятница, 24 мая 2019
Пятница, 17 мая 2019
Пятница, 10 мая 2019
Пятница, 19 апреля 2019
Понедельник, 15 апреля 2019
Пятница, 12 апреля 2019
Пятница, 5 апреля 2019
Пятница, 29 марта 2019
Понедельник, 25 марта 2019
Пятница, 22 марта 2019
Пятница, 15 марта 2019
Пятница, 1 марта 2019
Пятница, 22 февраля 2019
Пятница, 15 февраля 2019
Пятница, 8 февраля 2019

«Горячие линии»

Дата: 5 сентября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42