Письмо

«Щодо внесення в новий Реєстр неприбуткових установ та організацій», лист ДФС України від 19.01.2017 № 1026/6/99-99-15-02-02-15

01.02.2017 / 15:00

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо внесення в новий Реєстр неприбуткових установ та організацій та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація, що одночасно відповідає вимогам п.п. 133.4.1 п.133.4 ст.133 Кодексу, зокрема установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об'єднання та асоціації об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року № 440 (далі – Реєстр).

Таким чином, статутні документи неприбуткової організації з метою її включення до Реєстру, повинні в обов’язковому порядку передбачати передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення).