Письмо

«Щодо оподаткування суми внесків, сплачених роботодавцем за договорами недержавного пенсійного забезпечення», лист ДФС України від 15.02.2017 № 3127/6/99-99-13-02-03-15

24.02.2017 / 15:00

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула лист … щодо практичного застосування норм податкового законодавства і в межах компетенції повідомляє.

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Кодексу, п.п. «в» п.п. 164.2.16 п. 164.2 ст. 164 якого передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається сума пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення відповідно до закону, страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), у тому числі за договорами добровільного медичного страхування та за договором страхування додаткової пенсії, внесків на пенсійні вклади, внесків до фонду банківського управління, сплачена будь-якою особою – резидентом за платника податку чи на його користь, крім сум, що сплачуються, зокрема роботодавцем – резидентом за свій рахунок за договорами недержавного пенсійного забезпечення платника податку, якщо така сума не перевищує 15 відс. нарахованої цим роботодавцем суми заробітної плати платнику податку протягом кожного звітного податкового місяця, за який сплачується пенсійний внесок, внесків до фондів банківського управління, але не більш як 2,5 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом про Державний бюджет України на відповідний рік, у розрахунку за місяць за сукупністю таких внесків.

Таким чином, сума внесків, сплачених роботодавцем за договорами недержавного пенсійного забезпечення авансом за весь рік, включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку за винятком суми, що не перевищує 15 відс. нарахованої таким роботодавцем суми заробітної плати платнику податку лише того місяця, в якому здійснюється перерахування зазначених внесків, але не більш як 2,5 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом про Державний бюджет України на відповідний рік, у розрахунку за місяць за сукупністю таких внесків.

Перший заступник Голови С.В. БІЛАН