Письмо

«Про надання податкової консультації щодо обліку податкових векселів», лист ДФС України від 22.02.2017 № 3635/6/99-99-12-03-03-15

27.02.2017 / 11:50

Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) внесено зміни щодо функцій контролюючих органів. Зокрема, державні податкові інспекції відповідно до ст. 193 Кодексу:

здійснюють сервісне обслуговування платників податків;

здійснюють реєстрацію та ведення обліку платників податків та платників єдиного внеску, об’єктів оподаткування та об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням;

формують та ведуть Державний реєстр фізичних осіб – платників податків, Єдиний банк даних про платників податків – юридичних осіб, реєстри, ведення яких покладено законодавством на контролюючі органи;

виконують інші функції сервісного обслуговування платників податків, визначені законом.

Сервісне обслуговування платників – надання адміністративних, консультаційних, довідкових, інформаційних, електронних та інших послуг, пов’язаних  з реалізацією прав та обов’язків платника відповідно до вимог податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (п.п. 14.1.2261 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Контроль за цільовим використанням підакцизних товарів, зокрема процедура обліку податкових векселів та їх погашення належить до контрольних функцій, покладених на контролюючі органи (крім державних податкових інспекцій).

Таким чином, з 01.01.2017 (дата набуття чинності вказаних норм) державні податкові інспекції не можуть здійснювати контрольні функції, в т.ч. контроль за цільовим використанням підакцизних товарів (тобто процедуру обліку податкових векселів та їх погашення).

З огляду на викладене вище, з 01.01.2017 Кодексом не передбачено для податкових інспекцій функцію обліку податкових векселів та здійснення контролю за їх погашенням.

На сьогодні розробляються зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1257 «Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, авальованих банком (податкових розписок), що видаються до отримання з акцизного складу спирту етилового неденатурованого, спирту етилового денатурованого (технічного) та біоетанолу, які використовуються суб’єктами господарювання для виробництва окремих видів продукції».