Запрос  
   
Начиная с даты  
   
Заканчивая датой  
Новые ответы: НДС
Чи може підприємство включити до податкового кредиту суми ПДВ на підставі рахунків за отримані послуги з водовідведення, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, та одночасно за послуги з водовідведення дощових стоків, вартість яких розрахована згідно з розміром площі території підприємства? В якому звітному податковому періоді відображати податковий кредит на підставі таких рахунків?
Коли постачальник може зменшити свої податкові зобов’язання і відобразити у податковій звітності з ПДВ розрахунок коригування, складений у зв’язку із поверненням покупцем товарів, реєстрацію якого в ЄРПН було зупинено, та як бути у разі зменшення реєстраційної суми?
Підприємством отримано авансовий платіж від орендаря приміщення та складено і зареєстровано в ЄРПН на дату першої події за операцією оренди податкову накладну, втім не на всю суму авансового платежу, а лише на її частину. Чи можна виправити таку помилку шляхом складання розрахунку коригування на залишок суми авансового платежу оренди приміщення?
Чи оподатковується ПДВ сума грошових коштів у вигляді штрафу, отриманого платником податку за пошкоджений товар?
За договором поставки платник ПДВ здійснює постачання товарів одному покупцю — платнику ПДВ у кількості більш ніж два рази на місяць. При цьому товар доставляється у різні магазини такого покупця. Чи можна скласти у такому разі зведену податкову накладну на загальну суму постачань такому покупцю?
Підприємством — платником ПДВ укладено угоду про надання спонсорської допомоги фізичній особі, яка має статус підприємця. Чи підлягає оподаткуванню ПДВ операція з надання такої допомоги?
Підприємством за операцією з отримання помилково перерахованих коштів від контрагента було нараховано податкові зобов’язання з ПДВ та складено податкову накладну. Втім оскільки контрагент припинив діяльність, передавши свої повноваження іншому суб’єкту господарювання — правонаступнику, підприємством було здійснено повернення коштів такому правонаступнику. Чи може підприємство відкоригувати свої податкові зобов’язання в такому випадку?
Комунальне підприємство (заклад охорони здоров’я) здійснює списання придбаних з ПДВ медвиробів у зв’язку із закінченням терміну їх придатності. При цьому за такими медвиробами вже нараховувалися податкові зобов’язання з ПДВ та складалася зведена податкова накладна у зв’язку з їх використанням у звільнених на підставі пп. 197.1.5 ст. 197 ПКУ від оподаткування ПДВ операціях. Чи слід повторно нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ при здійсненні операції списання?
Підприємство отримало на власний рахунок у Держказначействі бюджетні кошти у вигляді авансу за будівельні послуги. На яку дату у підприємства виникає право на податковий кредит при придбанні будматеріалів за рахунок отриманих бюджетних коштів, якщо воно не застосовує касовий метод для цілей оподаткування?
Покупець-нерезидент за умовами зовнішньоекономічної угоди здійснив повернення частини раніше експортованого товару платнику податку — експортеру. Зазначений товар після переукомплектації підлягає подальшій реалізації на митній території України. Чи включається сума ПДВ, сплачена при поверненні товару на митну територію України, до податкового кредиту?
Підприємство-експедитор при наданні транспортно-експедиторських послуг замовнику-нерезиденту виписує зведену ПН на себе для компенсації суми податкового кредиту, отриманого від перевізника-резидента, який є платником ПДВ. Перевізник зареєстрував РК зі зміною кількості без зміни сум з нульовим ПДВ. Чи потрібно експедитору реєструвати нульовий РК до такої ПН, складеної на себе?
Підприємство — платник ПДВ надає приміщення в оренду. Крім сплати орендних платежів договором оренди передбачено відшкодування орендарем експлуатаційних витрат з теплопостачання, електропостачання, водопостачання. Як правильно виставити рахунок на оплату спожитих орендарем послуг? Розподіл витрат здійснюється відповідно до опалювальної площі, кількості і часу роботи електроприладів, кількості людей, що користуються водопостачанням. Послуги надаються відповідними організаціями постачальниками послуг, які є платниками ПДВ. Як нарахувати ПДВ у рахунку орендарю на відшкодування експлуатаційних витрат — на вартість отриманих послуг з ПДВ, чи на їх вартість без урахування ПДВ?
В якому звітному періоді платник податку — постачальник може відкоригувати свої податкові зобов’язання з ПДВ у випадку, коли розрахунок коригування на зменшення суми компенсації вартості товарів у зв’язку з поверненням передоплати зареєстровано в ЄРПН його контрагентом-покупцем з порушенням граничних термінів або його реєстрацію було зупинено? Які наслідки це матиме на показники, що обліковуються в СЕА ПДВ?
Чи можна відкоригувати зареєстровану в ЄРПН податкову накладну для виправлення помилки в ІПН покупця, реєстрацію платником ПДВ якого на сьогодні анульовано?
Підприємство здійснило ввезення товарів на митну територію України і відобразило цю операцію у складі податкового кредиту декларації з ПДВ за червень 2019 р., внаслідок чого виникло від’ємне значення різниці між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом з ПДВ, яке перенесене в податкову звітність з ПДВ за наступні періоди. Чи є правомірним заявлення до бюджетного відшкодування від’ємного значення, яке виникло в результаті включення до складу податкового кредиту ПДВ, сплаченого при ввезенні товарів на митну територію України?
Чи потрібно реєструвати в ЄРПН розрахунок коригування до податкової накладної, яку було складено та зареєстровано в ЄРПН у минулому періоді на послуги, які фактично платнику податку не надавалися і яку платником податку не було включено до складу податкового кредиту? Як така реєстрація вплине на реєстраційну суму платника податку?
Чому при поверненні платнику податку надміру сплаченої до бюджету суми ПДВ не збільшилася його реєстраційна сума в СЕА ПДВ?
Чи має право платник ПДВ задекларувати до бюджетного відшкодування ПДВ суми гарантійного внеску, сплаченого біржі, яка була перерахована продавцю як частина оплати вартості придбаного на аукціоні товару?
Видавництво — платник ПДВ здійснює постачання друкованих засобів масової інформації (журнали) та інших товарів з логотипом видавництва, які в окремих випадках розповсюджуються безкоштовно в рекламних цілях. Чи оподатковуються ПДВ такі операції?