Вопросы - ответы

Інвалідність не з першого робочого дня місяця
Працівник підприємства разом з лікарняним надав довідку про встановлення групи інвалідності (лікарняний закрито, наприклад 12.06.2017 р., а інвалідність ІІ групи встановлено з 13.06.2017 р.). Чи має право бухгалтер до заробітної плати за червень застосувати ставку ЄСВ 8,41 %? Як правильно нарахувати ЄСВ у такому випадку?
Светлана Кепина , начальник Управления администрирования единого взноса, методологии и рассмотрения обращений налогоплательщиков Департамента налогов и сборов с физических лиц ГФС Украины

Відповідно до ст. 8 Закону про ЄСВ єдиний внесок для платників, зазначених у ст. 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 22 % бази нарахування єдиного внеску.

Крім того, якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску (п. 8 розділу ІІІ Інструкції № 449). Умовою застосування зазначеної норми є перебування найманого працівника у трудових відносинах повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця.

Єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, у яких працюють інваліди, встановлюється у розмірі 8,41 % визначеної п. 1 частини першої ст. 7 Закону про ЄСВ бази нарахування єдиного внеску для працюючих інвалідів.

Вимоги щодо нарахування єдиного внеску на заробітну плату (дохід), що не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, не застосовуються, зокрема, до заробітної плати (доходу) працівника-інваліда, який працює на підприємстві, в установі або організації, де застосовується ставка 8,41 %.

Згідно з частиною сьомою розділу ІІІ Інструкції № 449 юридична особа — роботодавець здійснює нарахування єдиного внеску у розмірі 8,41 % з дати встановлення групи інвалідності, але не раніше одержання завіреної копії довідки до акта огляду в МСЕК. Закінчується нарахування в такому розмірі датою припинення інвалідності.

Отже, якщо працівник надав копію довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності не з першого робочого дня місяця, то вимога щодо нарахування єдиного внеску виходячи з розміру мінімальної заробітної плати не застосовується. При цьому підприємство нараховує єдиний внесок на фактично нарахований дохід: до дати одержання копії довідки МСЕК — у розмірі 22 %; з дати одержання копії цієї довідки — у розмірі 8,41 %.

Важливо
Ставку ЄСВ у розмірі 8,41 % визначеної бази нарахування для працюючих інвалідів встановлено тільки для підприємств, установ і організацій, у яких працюють інваліди.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания