Вопросы - ответы

Скарга при порушенні реєстрації
Особа, яка реалізує пальне, порушує порядок заповнення та/або реєстрації акцизної накладної в ЄРАН. Чи може платник акцизного податку — отримувач пального у такому разі подати до контролюючого органу скаргу?
Виктор Чубенко , заместитель начальника отдела администрирования акцизного налога Управления администрирования налогов и контрольной работы Департамента налогов и сборов с юридических лиц ГФС Украины

Пунктом 231.5 ст. 231 Податкового кодексу передбачено, що при реалізації пального особа, яка реалізує пальне, зобов’язана в установлені терміни скласти акцизну накладну, зареєструвати її в ЄРАН, і така реєстрація вважається наданням акцизної накладної отримувачу пального.

З метою отримання акцизної накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в ЄРАН, отримувач пального надсилає в електронному вигляді запит до ЄРАН, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію акцизної накладної/розрахунку коригування в ЄРАН та акцизну накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі акцизна накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в ЄРАН та отриманими отримувачем пального (абзац третій п. 231.6 ст. 231 Податкового кодексу).

До заяви додаються копії первинних документів, складених відповідно до Закону про бухоблік, що підтверджують факт отримання такого пального.

Надходження такої заяви зі скаргою є підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки зазначеної особи, яка реалізує пальне.

Пунктом 10 розділу V Порядку №  14 передбачено, що у разі допущення особою, яка реалізує пальне, помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів акцизної накладної, передбачених п. 231.1 ст. 231 Податкового кодексу, та/або порушення особою, яка реалізує пальне, граничних термінів реєстрації в ЄРАН акцизної накладної та/або розрахунку коригування особа, яка отримує пальне, має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на особу, яка реалізує пальне, за формою згідно з додатком 9 до декларації акцизного податку. Копії документів, передбачених п. 231.10 ст. 231 Кодексу, подаються до контролюючого органу за місцем обліку платника податків у строки, передбачені для подання податкової декларації.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания