Вопросы - ответы

Коли нараховувати з «мінімалки»
Чи робити «дотяжку» до мінімалки, у разі якщо: працівник перебував у відпустці повний календарний місяць (при цьому сума відпускних не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць); сума допомоги по вагітності та пологах після помісячного розподілу не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць?
Светлана Кепина , начальник Управления администрирования единого взноса, методологии и рассмотрения обращений налогоплательщиков Департамента налогов и сборов с физических лиц ГФС Украины
Анжелика Роговец , главный государственный ревизор-инспектор

Згідно з п. 1 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ платниками єдиного внеску є, зокрема, підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством (далі — роботодавці).

Базою нарахування єдиного внеску для зазначених платників є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці, та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (абзац перший п. 1 частини першої ст. 7 Закону про ЄСВ).

Також роботодавці нараховують єдиний внесок на суму допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги по вагітності та пологах (п. 4 частини першої ст. 7 Закону про ЄСВ).

Єдиний внесок установлено у розмірі 22 % до визначеної бази нарахування єдиного внеску.

Водночас ст. 8 Закону про ЄСВ передбачено: якщо база нарахування єдиного внеску (за основним місцем роботи) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску. Умовою застосування зазначеної норми є перебування найманого працівника у трудових відносинах повний календарний місяць.

Таким чином, суми оплати відпустки відносяться до того місяця, за який вони нараховані. Якщо загальна сума нарахованих відпускних не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, то сума єдиного внеску за цей місяць розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, та ставки єдиного внеску.

Суми допомоги по вагітності та пологах відносяться до того місяця, за який їх нараховано. Якщо після помісячного розподілу нарахованих сум допомоги по вагітності та пологах загальний дохід за місяць становить менше мінімального розміру, виникає потреба донарахувати єдиний внесок виходячи з мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховуються такі суми допомоги.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания