Вопросы - ответы

Перерахунок ЄСВ
У 2015 р. роботодавцем було нараховано працівнику одночасно заробітну плату та середній заробіток і здійснено перерахунок сум єдиного внеску в 2017 р. у зв’язку з отриманням таким роботодавцем компенсаційних виплат з бюджету. Чи застосовується вимога щодо нарахування ЄСВ з мінімальної заробітної плати?
Светлана Кепина , начальник Управления администрирования единого взноса, методологии и рассмотрения обращений налогоплательщиков Департамента налогов и сборов с физических лиц ГФС Украины
Анжелика Роговец , главный государственный ревизор-инспектор

У разі якщо база нарахування єдиного внеску (за основним місцем роботи) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску. Умовою застосування зазначеної норми є перебування найманого працівника у трудових відносинах з роботодавцем повний календарний місяць (частина п’ята ст. 8 Закону про ЄСВ).

Роботодавець, який у 2015 р. нарахував працівнику одночасно заробітну плату та середній заробіток, проте компенсаційні виплати з бюджету отримав лише у 2017 р., має право здійснити перерахунок сум єдиного внеску (нарахованого та утриманого) на середній заробіток мобілізованого працівника. Такий перерахунок здійснюється виключно за ставками єдиного внеску, що діяли у 2015 р.

При цьому якщо загальна сума нарахованої заробітної плати не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, то сума єдиного внеску за цей місяць розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, та ставки єдиного внеску.

Згідно з частиною четвертою ст. 9 Закону про ЄСВ обчислення єдиного внеску за минулі періоди здійснюється виходячи з розміру єдиного внеску, що діяв на день нарахування (обчислення, визначення) заробітної плати (доходу), на яку відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

При визначенні бази нарахування єдиного внеску (різниці між розміром мінімальної заробітної плати, встановленої у 2015 р. законом на місяць, та фактично нарахованими сумами заробітної плати (доходу) за цей самий період) застосовується ставка 22 %, що діє на момент нарахування таких сум різниці.

Отже, при отриманні компенсаційних виплат з бюджету застосовується вимога щодо нарахування ЄСВ з мінімальної заробітної плати.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания