Вопросы - ответы

Підвищення до пенсії
Особа має два статуси (інваліда війни ІІ групи та дитини війни), що дають право на встановлення підвищення до пенсії. Чому до пенсії встановлено підвищення лише за одним статусом?

Відповідно до ст. 6 Закону № 2195 дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону № 3551) до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у порядку та розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України.

Ветеранам війни, які мають право на отримання підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до Закону № 2195 та Закону № 3551 таке підвищення провадиться за їх вибором згідно з одним із законів.

Відповідно до ст. 13 Закону № 3551 інвалідам війни ІІ групи, які не досягли 85-річного віку, пенсії підвищуються у розмірі 40 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 01.05.2017 р. — це 524,80 грн (1 312 грн × 40 %)).

Розмір підвищення до пенсій дітям війни, визначений постановою № 1381, становить 66,43 грн.

Таким чином, до пенсії особи встановлено підвищення як інваліду війни ІІ групи у розмірі 524,80 грн, тому встановлення до пенсії підвищення як дитині війни у розмірі 66,43 грн є недоцільним.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания