Вопросы - ответы

Операції з бюджетними установами
Чи впливає на фінрезультат до оподаткування здійснення операцій з придбання послуг у бюджетної установи, яку віднесено до відання Національної академії наук України, з метою застосування пп. 140.5.4 п. 140.5 ст. 140 Податкового кодексу?

Відповідно до пп. 140.5.4 п. 140.5 ст. 140 Податкового кодексу фінрезультат податкового (звітного) періоду збільшується на суму 30 % вартості товарів, у тому числі не­оборотних активів, робіт та послуг (крім операцій, зазначених у п. 140.2 та пп. 140.5.6 п. 140.5 зазначеної статті, та операцій, визнаних конт­рольованими відповідно до ст. 39 Кодексу), придбаних, зокрема, у неприбуткових організацій, внесених до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі — Реєстр) на дату такого придбання, крім випадків, коли сума вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг, придбаних у таких організацій, сукупно протягом звітного (податкового) року не перевищує 25 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, та крім бюджетних установ і неприбуткової організації, яка є об’єднанням страховиків, якщо участь страховика у такому об’єднанні є умовою проведення діяльності такого страховика відповідно до закону.

Підпунктом 14.1.17 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу визначено, що бюджетна установа — це установа у значенні, наведеному у Бюджетному кодексі. Під бюджетними установами розуміють органи державної влади, органи місцевого самоврядування, а також організації, створені ними у встановленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідно державного бюджету чи місцевого бюджету. Бюджетні установи є неприбутковими (п. 12 ст. 2 Бюд­жетного кодексу).

Згідно з пп. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу неприбутковим підприємством, установою та організацією (далі — неприбуткова організація) є підприємство, установа та організація, яка, зокрема, внесена контролюючим органом до Реєстру.

Відповідно до п. 3 Порядку № 440 бюджетним установам і організаціям присвоюється ознака неприбутковості «0031» — «бюджетні установи».

Отже, фінрезультат до оподаткування не збільшується згідно з пп. 140.5.4 п. 140.5 ст. 140 Податкового кодексу при здійсненні операцій з придбання послуг у бюджетної організації, яка включена до Реєстру з ознакою неприбутковості «0031».

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания