Вопросы - ответы

Взяття на облік постійного представництва нерезидента
Відокремлений підрозділ нерезидента відповідає визначенню постійного представництва. Як такому підрозділу стати на облік у контролюючих органах?
Екатерина Дубонос , заместитель начальника Управления — начальник отдела учета плательщиков Управления регистрации и учета плательщиков
Наталья Нестерук , заместитель начальника отдела учета плательщиков

Пунктом 64.5 ст. 64 Податкового кодексу передбачено, що підставою для взяття на облік (внесення змін, перереєстрації) відокремленого підрозділу іноземної компанії, організації, у тому числі постійного представництва нерезидента, є належна акредитація (реєстрація, легалізація) такого підрозділу на території України згідно із законом.

Порядок взяття на облік та реєстрації постійного представництва нерезидента платником податку на прибуток у контролюючих органах визначено розділом V Порядку № 1588.

Для взяття на облік таке постійне представництво протягом 10 календарних днів з дня державної реєстрації (акредитації, легалізації) зобов’язане подати до контролюючого органу:

  • заяву про реєстрацію постійного представництва нерезидента в Україні як платника податку на прибуток за формою № 1-РПП (далі — заява за формою № 1-РПП);
  • копію документа, що підтверджує присвоєння коду за ЄДРПОУ;
  • копію документа про реєстрацію, легалізацію, акредитацію чи засвідчення факту створення іншим способом.

Пунктом 4.11 Порядку № 1588 встановлено, що у разі якщо в заяві за формою № 1-РПП не зазначено обов’язкових реквізитів, надано недостовірні або неповні дані, не підписано відповідальною особою платника податку чи особою, яка має документально підт­верджене повноваження від платника податку щодо підпису цієї заяви, документи подано не у повному обсязі або не пред’явлено оригіналів відповідних документів (у разі подання документів поштовим відправленням — копії відповідних документів, не засвідчені нотаріально або державною установою), то не пізніше наступного робочого дня від дня отримання заяви контролюючий орган повертає документи платнику податків для виправлення (із зазначенням підстав неприйняття документів).

При цьому платник податків зобов’язаний протягом п’яти календарних днів, що настають за днем отримання повернутих документів, подати виправлені документи для взяття на облік у контролюючому органі.

Взяття на облік постійного представництва нерезидента та внесення відомостей до Єдиного банку даних юридичних осіб здійснюються контролюючим органом у день отримання заяви за формою № 1-РПП за умови відсутності підстав, визначених п. 4.11 Порядку № 1588, для повернення документів платнику податків для виправлення.

Слід зауважити, що згідно з п. 5.6 цього Порядку постійне представництво нерезидента вважається зареєстрованим платником податку на прибуток з моменту взяття на облік, після чого воно включається до реєстру платників податків — нерезидентів з установленням ознаки платника податку на прибуток.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания