Вопросы - ответы

Податковий кредит за червневою накладною
Постачальник несвоєчасно зареєстрував податкову накладну від 30.06.2017 р. Дата реєстрації податкової накладної — 20.07.2017 р., а дата отримання покупцем — 24.07.2017 р. Якою датою покупець має включити до декларації таку податкову накладну?
Алла Кононова , начальник отдела рассмотрения обращений по НДС Управления совершенствования косвенного налогообложения Департамента методологической и нормотворческой работы ГФС Украины
Елена Прищепа , главный государственный инспектор
Евгений Меньшенин , главный государственный инспектор

Згідно з п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку — продавець товарів/послуг зобов’язаний в момент виникнення податкових зобов’язань скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надіслати її покупцю. Відсутність факту реєстрації платником податку — продавцем товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми ПДВ, зазначеної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період. Отже, податкова накладна, яка не зареєстрована в ЄРПН, не може бути включена покупцем — платником ПДВ до складу податкового кредиту.

Відповідно до п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п. 201.11 ст. 201 цього Кодексу.

Пунктом 198.6 ст. 198 Податкового кодексу встановлено, що суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкову накладну/розрахунок коригування в ЄРПН, але не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.

Водночас Законом № 2143 визначено, що штрафні санкції, передбачені п. 1201.1 ст. 1201 Податкового кодексу, за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН, встановлених п. 201.10 ст. 201 цього Кодексу, які були складені у період з 01.06.2017 р. по 30.06.2017 р., не застосовуються до платника податків за умови реєстрації таких податкових накладних не пізніше 31.07.2017 р.

Податкові накладні та/або розрахунки коригувань до податкових накладних, які були складені у період з 01.06.2017 р. по 30.06.2017 р. та зареєстровані у ЄРПН не пізніше 31.07.2017 р., вважаються своєчасно зареєстрованими

Оскільки згідно із Законом № 2143 податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних, складені у червні 2017 р. та зареєстровані в ЄРПН по 31.07.2017 р. включно, вважаються своєчасно зареєстрованими, то платник податку має право включити до податкового кредиту суми ПДВ за такими накладними та розрахунками коригування у складі податкової звітності з ПДВ за червень 2017 р. або будь-якого наступного звітного періоду в межах 365 календарних днів з дати складання відповідної податкової накладної.

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА

Господарський кодекс — Господарський кодекс України від 16.01.2003 р. № 436-IV 
Податковий кодекс — Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI 
Закон № 161 — Закон України від 06.10.98 р. № 161-XIV «Про оренду землі»
Закон № 2143 — Закон України від 13.07.2017 р. № 2143-VIII «Про внесення змін до підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо незастосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових та акцизних накладних внаслідок несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерних мереж платників податків»
ПБО 15 — Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затверджене наказом Мінфіну України від 29.11.99 р. № 290
ПБО 16 — Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затверджене наказом Мінфіну України від 31.12.99 р. № 318
Інструкція № 333 — Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом Мінфіну України від 12.03.2012 р. № 333
Лист № 26595 — Лист ДФС України від 04.08.2016 р. № 26595/7/99-99-15-03-02-17 «Про податок на додану вартість»

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания