Вопросы - ответы

Якщо будинок не добудовано
Чи оподатковується податком на нерухомість недобудований житловий будинок як об’єкт незавершеного будівництва?
Петр Ковалевский , главный государственный ревизор-инспектор отдела администрирования налога на имущество физических лиц

Об’єктом оподаткування податком на нерухомість є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі його частка (пп. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу). Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі його часток (пп. 266.3.1 п. 266.3 ст. 266 Кодексу).

База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності (пп. 266.3.2 п. 266.3 ст. 266 Податкового кодексу).

Вищенаведеною статтею не визначено, що об’єкти незавершеного будівництва належать до об’єктів оподаткування податком на нерухомість.

Отже, недобудований житловий будинок не оподатковується як об’єкт незавершеного будівництва.