Вопросы - ответы

Власник — один, а мешканців — декілька
Чи надається пільга зі сплати податку у вигляді зменшення бази оподаткування для житлового будинку загальною площею 250 м2 для членів родини, які у ньому проживають, а саме: чоловіка, який є єдиним власником будинку, дружини, дитини та батьків дружини?
Петр Ковалевский , главный государственный ревизор-инспектор отдела администрирования налога на имущество физических лиц

Підпунктом 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу визначено, що платниками податку на нерухомість є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

Згідно з пп. 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 Кодексу база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, у тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

для квартири/квартир незалежно від їх кількості — на 60 м2;

для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості — на 120 м2;

для різних типів об’єктів житлової нерухомості, у тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), — на 180 м2.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Отже, пільгу зі сплати податку у вигляді зменшення бази оподаткування для житлового будинку отримує чоловік як власник такого об’єкта нерухомості незалежно від кількості зареєстрованих осіб як таких, що проживають за адресою такого об’єкта.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания