Вопросы - ответы

Декларація за старою формою
Підприємство при складанні звітності з податку на прибуток за І квартал та півріччя 2017 р. використало стару форму декларації і при її заповненні було помилково включено до додатка ЗП суму сплаченого податку на нерухоме майно та зменшено на цю суму податок на прибуток. Чи вважається це порушенням? Якщо так, то як виправити помилку?

Декларацію з податку на прибуток підприємств (далі — декларація) затверджено наказом № 897, яку наказом № 467 було викладено в новій редакції.

Відповідно до п. 46.6 ст. 46 Податкового кодексу вперше декларацію за оновленою формою платниками, що звітують щокварталу, рекомендовано подавати за звітний (податковий) період — півріччя поточного року. При цьому вважалося, що подання декларації за старою формою не є порушенням (лист № 16989).

Тобто платник, який зменшив податок на прибуток, що підлягав сплаті до бюджету за І квартал та півріччя 2017 р. на суму нарахованого за такі звітні періоди податку на нерухоме майно, скориставшись положеннями ст. 50 Податкового кодексу, може виправити таку помилку двома способами:

або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3 % такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;

або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, що настає за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі 5 % такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.

Якщо виправлення помилок здійснюється у звітній (звітній новій) декларації за податковий період, що настає за періодом, в якому виявлено помилки, то у додатку ВП до декларації відображаються правильні показники за податковий період, який уточнюється. Порівнюючи показники з відповідними рядками декларації, що уточнюються, визначається сума збільшення (зменшення) податкового зобов’я­зання з податку на прибуток. При цьому у складі звітної (звітної нової) декларації можуть бути уточнені показники за один звітний період та поданий один додаток ВП.

У заголовній частині додатка ВП зазначається звітний період, який уточнюється, та проставляється відмітка «Звітна» або «Звітна нова». Додатки до рядків додатка ВП, на які є посилання в цьому додатку, не запов­нюються та не подаються. Крім того, відповідно до п. 46.4 ст. 46 Податкового кодексу платник має подати доповнення до такої декларації, складене за довільною формою, з поясненням проведених виправлень.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания