Вопросы - ответы

Зміна місцезнаходження підрозділу
Неуповноважений відокремлений підрозділ юридичної особи протягом бюджетного року змінив місцезнаходження (інший адміністративний район). Куди юридичній особі подавати копію форми № 1ДФ та сплачувати ПДФО, утриманий із заробітної плати найманих працівників цього підрозділу?
Виктория Житинская , главный государственный инспектор отдела доходов и сборов с физических лиц Управления администрирования Базы знаний Информационно-справочного департамента ГФС Украины

У разі проведення державної реєстрації зміни місцезнаходження або місця проживання платника податків, внаслідок якої змінюється адміністративно-територіальна одиниця та контролюючий орган, в якому платник податків перебуває на обліку (далі — адміністративний район), а також у разі зміни податкової адреси платника податків контролюючими органами за поперед­нім та новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків проводяться процедури відповідно зняття з обліку/взяття на облік такого платника податків (ст. 63 Податкового кодексу).

Відповідно до розділу Х Порядку № 1588 взяття на облік платників податків в контро­люючому органі за новим місцезнаходженням (основне місце обліку) здійснюється протягом місяця після отримання відомостей про зміну місцезнаходження для платників податків, відомості щодо яких містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (далі — ЄДР), або заяви за формою № 1-ОПП/формою № 5-ОПП для платників податків, яким законом установлено особливості їх державної реєстрації та відомості щодо яких не містяться в ЄДР.

Якщо до дати закінчення одного місяця після отримання документів про зміну місце­знаходження (місця проживання) платника податків контролюючий орган за новим місцезнаходженням (місцем проживання) не здійснив взяття такого платника на облік (основне місце обліку), то взяття на облік за новим місцезнаходженням (місцем проживання) здійснюється автоматично у день закінчення такого строку (п. 10.8 вищезазначеного розділу).

Відповідно до частини восьмої ст. 45 Бюджетного кодексу у разі зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання — платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.

У контролюючому органі за неосновним місцем обліку платник податків сплачує всі податки та збори, які згідно із законодавством мають сплачуватися на території адміністративно-територіальної одиниці, що відповідає неосновному місцю обліку, щодо таких податків подає податкові декларації (розрахунки, звіти) та виконує інші обов’язки платника податків, а контролю­ючий орган стосовно платника податків здійснює адміністрування таких податків, зборів (п. 7.3 розділу VII Порядку № 1588).

Платниками податків, на яких не поширюються норми ст. 45 Бюджетного кодексу та вищезазначеного пункту, зокрема, є:

  • юридичні особи, які не є суб’єктами господарювання відповідно до норм Господарського кодексу;
  • відокремлені підрозділи юридичної особи.

Для зазначених платників сплата податків та подання звітності здійснюється за новим місцезнаходженням з дати взяття на облік в контролюючому органі за новим місцезнаходженням.

Згідно з пп. 168.4.5 п. 168.4 ст. 168 Податкового кодексу фізична особа, відповідальна згідно з вимогами розділу IV цього Кодексу за нарахування та утримання податку, сплачує (перераховує) його до відповідного бюджету, зокрема у разі коли така фізична особа є податковим агентом — за місцем реєстрації у контролюючих органах.

Водночас відповідно до пп. «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу особи, які згідно з цим Кодексом мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені Кодексом для податкового кварталу, форму № 1ДФ до контролюючого органу за місцем свого розташування.

Таким чином, у разі зміни неуповноваженим відокремленим підрозділом юридичної особи протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, юридична особа сплачує податок на доходи фізичних осіб та подає форму № 1ДФ за новим місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу з дати взяття на облік у контролюючому органі за новим місце­знаходженням.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания