Вопросы - ответы

Повідомлення про об’єкти оподаткування
Юридична особа придбала (орендує) транспортний засіб для своїх господарських потреб або потреб відокремленого підрозділу (філії). Чи потрібно такій особі подавати повідомлення за формою № 20-ОПП?
Ирина Прокопчук , главный государственный инспектор отдела доходов и сборов с физических лиц Управления администрирования Базы знаний Информационно-справочного департамента ГФС Украины

Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків (п. 8.4 Порядку № 1588).

Отже, у разі придбання (оренди) юридичною особою транспортного засобу для своїх господарських потреб або потреб відокремленого підрозділу (філії) повідомлення за фор­мою № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після придбання (оформлення договору оренди) за основним місцем обліку такої юридичної особи.

У разі придбання (оренди) юридичною особою транспортного засобу для потреб відокремленого підрозділу (філії) у графі «Місце­знаходження об’єкта оподаткування» повідомлення за формою № 20-ОПП зазначається адреса відокремленого підрозділу (філії) за місцезнаходженням транспортного засобу.

Крім того, у разі якщо юридична особа в повідомленні за формою № 20-ОПП уже зазначила транспортні засоби, які перебувають у її власності (оренді), то при наступному придбанні (оренді) або відчуженні транспортних засобів у повідомленні за формою № 20-ОПП зазначаються тільки ті об’єкти, за якими відбулися зміни.

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА

Наказ № 1125 — наказ Мінфіну України від 21.12.2016 р. № 1125 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість». Порядок № 1588 — Порядок обліку платників податків і зборів, затверджений наказом Мінфіну України від 09.12.2011 р. № 1588