Вопросы - ответы

Допомога по безробіттю
У 2013 р. жінка перебувала на обліку у центрі зайнятості та отримувала допомогу по безробіттю. Чи включається цей період до заробітку для обчислення пенсії?

Абзацом третім частини першої ст. 24 Закону про пенсійне страхування визначено, що період, протягом якого особа, яка підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, включається до страхового стажу.

Таким чином, періоди отримання допомоги по безробіттю є страховим стажем, тому зарплата для обчислення пенсії визначається з урахуванням зазначених періодів.

При обчисленні коефіцієнта зарплати (доходу), зокрема, за періоди, які включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої ст. 24 Закону про пенсійне страхування, враховується мінімальний розмір зарплати.

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА

Закон про пенсійне страхування — Закон України від 09.07.2003 р. № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Порядок № 22 — Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 р. № 22-1