Вопросы - ответы

Надання послуг за рахунок бюджетних коштів
Комунальне підприємство надає послуги з утримання мереж зовнішнього освітлення Департаменту міської ради та є одержувачем бюджетних коштів. Обслуговування здійснюється через Казначейство. Податкові зобов’язання нараховуються датою надходження коштів від Департаменту. Як правильно відображати комунальному підприємству податковий кредит на придбання матеріалів та послуг для виконання зазначених робіт (за іншими видами робіт розрахунки здійснюються через банківський рахунок, а податкові зобов’язання та кредит нараховуються за першою подією)?
Алла Кононова , начальник отдела рассмотрения обращений по НДС Управления совершенствования косвенного налогообложения Департамента методологической и нормотворческой работы ГФС Украины

Датою виникнення податкових зобо­в’язань з ПДВ у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов’язаннями перед бюджетом.
Зазначену норму передбачено п. 187.7 ст. 187 Податкового кодексу.

Водночас оскільки визначено особливий порядок виникнення податкових зобо­в’язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів, а не визначено, що на зазначені операції поширюється касовий метод, то дата виникнення права на податковий кредит при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів визначається у загальному порядку за правилом першої події відповідно до п. 198.2 ст. 198 Податкового кодексу.