Вопросы - ответы

Кодування програмної продукції
З 01.01.2018 р. розширено поняття програмної продукції. Зокрема, до неї належать послуги доступу до онлайн-сервісів. Який код слід зазначати у податковій накладній на таку продукцію?
Алла Кононова , начальник отдела рассмотрения обращений по НДС Управления совершенствования косвенного налогообложения Департамента методологической и нормотворческой работы ГФС Украины

Відповідно до змін, внесених до п. 261 підрозділу 2 розділу ХХ  Податкового кодексу, тимчасово, з 01.01.2013 р. до 01.01.2023 р., звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання програмної продукції, а також операції з програмною продукцією, плата за які не вважається роялті згідно з абзацами другим — сьомим пп. 14.1.225 п. 14.1 ст. 14 цього Кодексу.

Для цілей зазначеного пункту до програмної продукції належить, зокрема, результат комп’ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної
та/або навчальної комп’ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів та доступу до них.

Обов’язкове заповнення коду товару відповідно до УКТ ЗЕД, для послуг — коду послуги згідно з ДКПП при складанні податкових накладних запроваджено з 01.01.2017 р. Законом № 1797. При складанні податкової накладної платник податку самостійно визначає відповідність таких товарів певному коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД, керуючись Законом № 584 та Поясненнями до УКТ  ЗЕД, затвердженими наказом № 401. У разі необхідності визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД слід звертатися до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень).

Умовні коди товарів, що відсутні в УКТ ЗЕД, згідно з п. 16 Порядку № 1307 визначає ДФС та забезпечує їх оприлюднення на власному офіційному веб-порталі для використання платниками податку при складанні податкових накладних відповідно до ст. 201 Податкового кодексу.

Коди послуг визначаються згідно ДКПП. У разі виникнення необхідності визначення коду послуг відповідно до цього Класикатора, враховуючи лист № 3411, платник податку може звернутися до ДП «Науково-дослідний інститут метрології вимірювальних і управляючих систем», яке є розробником ДКПП, за адресою: 79008 м. Львів, вул. Кри­во­носа, 6.