Вопросы - ответы

Ліквідація підприємства
Як заповнюється рядок «Звітний (податковий) період» декларації при ліквідації підприємства?

Якщо платник податку ліквідується (у тому числі до закінчення першого податкового (звітного) періоду), останнім податковим (звітним) періодом вважається період, на який припадає дата ліквідації (пп. 137.4.3 п. 137.4 ст. 137 Податкового кодексу).

У рядку «Звітний (податковий) період» заголовної частини декларації платник податку, який ліквідується, зазначає базовий податковий (звітний) період, що застосовувався ним з початку року, та відповідний звітний період, в якому подається остання декларація: І квартал, півріччя, три квартали — для базового звітного (податкового) періоду  календарний квартал; рік — для базового звітного (податкового) періоду календарний рік.

Крім того, такий платник має проставити у полі «Особливі відмітки» відповідну позначку щодо належності його до такого платника, який подає декларацію за останній податковий (звітний) період у зв’язку з ліквідацією.

Довідково

Якщо платник податку ліквідується, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, на який припадає дата ліквідації.