Вопросы - ответы

Виправлення помилок
Підприємство здійснює виправлення помилок шляхом подання додатка ВП. Чи необхідно подавати додатки до декларації, на які є посилання у додатку ВП?

Виправлення помилок може здійснюватись платником податку як у звітній, так і в уточнюючій декларації (відповідні позначки проставляються у полі 1 заголовної частини декларації).

Якщо виправлення помилок здійснюється у звітній (звітній новій) декларації за податковий період, що настає за періодом, у якому виявлено помилки, то в додатку ВП до декларації платник податку відображає правильні показники за податковий період, який уточнюється, та, порівнюючи їх з відповідними рядками декларації, що уточнюється, визначає суму збільшення (зменшення) податкового зобов’язання з податку на прибуток, суму пені та штрафу.

Сума збільшення (зменшення) податкового зобов’язання, пені та штрафу з додатка ВП переноситься до частини «Виправлення помилок» (рядки 26 — 34) декларації.

Додатки до декларації, на які є посилання у додатку ВП, не заповнюються і не додаються.

Водночас платники мають право скористатися нормами п. 46.4 ст. 46 Податкового кодексу щодо подання доповнення до декларації, яке може бути складено за довільною формою та буде використано контролюючим органом при аналізі показників такої декларації.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания