Вопросы - ответы

Демонстрування субтитрованих іноземних фільмів
Чи передбачено згідно з п. 131 підрозділу 2 розділу ХХ  Податкового кодексу пільгу на операції з демонстрування фільмів мовою оригіналу, субтитрованих, а не дубльованих українською мовою?

З 03.12.2017 р. підрозділ 2 розділу XX Податкового кодексу доповнено п. 131, яким передбачено звільнення до 01.01.2023 р. від оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг з демонстрування, розповсюдження та/або публічного сповіщення національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених державною мовою на території України, демонстраторами, розповсюджувачами та/або організаціями мовлення (публічними сповіщувачами).

Правові основи діяльності в галузі кінематографії, пов’язані з виробництвом, розповсюдженням, зберіганням і демонструванням фільмі, визначено Законом № 9/98.

Відповідно до визначення термінів, наведеного у ст. 3 цього Закону, дублювання фільму — це творча і виробнича діяльність, яка полягає у синхронному відтворенні мовної частини звукового ряду фільму іншою мовою шляхом перекладу, що відповідає складовій артикуляції дійових осіб.

Водночас субтитрування фільму — це творча і виробнича діяльність, яка полягає в здійсненні перекладу з мови оригіналу фільму іншою мовою та фіксуванні цього перекладу написами безпосередньо на фільмокопії.

Умови надання державної підтримки суб’єктам кінематографії визначено ст. 8 Закону № 1977. Зокрема, така державна підтримка надається суб’єктам кінематографії, які внесені до Державного реєстру виробників, розповсюджувачів і демонстраторів фільмів та відповідають одному із критеріїв, установлених у підпунктах 1 — 3 п. 1 ст. 8 цього Закону.

Таким чином, за умови дотримання вимог, установлених нормами законів № 9/98 та № 1977, з метою правомірності здійснення підприємницької діяльності у галузі кінематографії тимчасовий режим звільнення від оподаткування ПДВ до 01.01.2023 р., визначений п. 131 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу, починаючи з 03.12.2017 р. поширюється на операції з постачання послуг з демонстрування, розповсюдження та/або публічного сповіщення національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених державною мовою на території України, демонстраторами, розповсюджувачами та/або організаціями мовлення (публічними сповіщувачами).

Отже, застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ до операцій з демонстрування субтитрованих іноземних фільмів мовою оригіналу п. 131 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу не передбачено.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания