Вопросы - ответы

Пільгові нарахування
Особа з інвалідністю працює на підприємстві неповний робочий день. До її заробітної плати застосовується ставка ЄСВ 8,41 %. Чи потрібно здійснювати нарахування ЄСВ виходячи з розміру мінімальної зарплати?
Светлана Кепина , начальник Управления администрирования единого взноса, методологии и рассмотрения обращений налогоплательщиков Департамента налогов и сборов с физических лиц ГФС Украины
Анжелика Роговец , главный государственный ревизор-инспектор

Частиною 13 ст. 8 Закону про ЄСВ визначено, що єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, у яких працюють особи з інвалідністю, встановлюється у розмірі 8,41 % визначеної п. 1 частини першої ст. 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску для працюючих осіб з інвалідністю.

Норма частини п’ятої ст. 8 Закону про ЄСВ щодо нарахування та сплати єдиного внеску із розрахунку не нижче встановленого розміру мінімальної заробітної плати на місяць не поширюється на заробітну плату працюючої особи з інвалідністю, працевлаштованої за основним місцем роботи на підприємстві, де застосовується ставка 8,41 %.

Для зазначеної особи сума єдиного внеску розраховується (нараховується) з фактично нарахованої заробітної плати незалежно від її розміру.

Тобто якщо у працюючої особи з інвалідністю за неповний робочий день заробітна плата менше ніж мінімальний розмір, то до такої зарплати у роботодавця немає обов’язку щодо застосування норми частини п’ятої ст. 8 Закону про ЄСВ: нарахування ЄСВ здійснюється на фактично нараховану зарплату.