Вопросы - ответы

Зберігання пального
Підприємство здійснює господарську діяльність, пов’язану з роздрібною реалізацією пального через АЗС. На території АЗС знаходяться підземні ємності, призначені для зберігання пального. Також у користуванні підприємства знаходяться надземні ємності, розташовані на обмеженій відкритій території. Зазначені ємності використовуються підприємством для надання послуг контрагентам зі зберігання, навантаження/розвантаження пального. Чи вважаються акцизними складами підземні або надземні ємності для зберігання пального?
Ирина Мельник , начальник отдела методологии акцизного налога Управления совершенствования косвенного налогообложения Департамента методологической и нормотворческой работы ГФС Украины

Акцизний склад — це, зокрема, приміщення, розташовані на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероб­лення), змішування, навантаження/розвантаження, зберігання пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), за винятком приміщень для навантаження/розвантаження, зберіання пального виключно для потреб власного споживання пального розпорядником акцизного складу (пп. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

Акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування навантаження/розвантаження, зберігання пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі (далі — реєстр) (п. 230.1 ст. 230 Кодексу).

Розпорядник акцизного складу — це суб’єкт господарювання, який зокрема, здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), крім суб’єктів господарювання, які використовують приміщення, розташовані на митній території України, для навантаження/розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального (пп. 14.1.224 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Таким чином, резервуари, які використовуються для навантаження/розвантаження, зберігання пального винятково для потреб власного споживання пального, не є акцизним складом. Водночас якщо підприємство надає послуги зі зберігання, навантаження/розвантаження пального третім особам (контрагентам) у підземних і наземних ємностях, зазначені ємності, які використовуються для навантаження/розвантаження, зберігання пального, вважаються частиною акцизного складу, тому мають бути обладнані внесеними до реєстру витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА

Податковий кодекс — Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI 
Закон № 584 — Закон України від 19.09.2013 р. № 584-VII «Про Митний тариф України» 
Наказ № 401 — наказ ДФС України від 09.06.2015 р. № 401 «Про затвердження Пояснень до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності»
Порядок № 1233 — Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 р. № 1233
ГСТУ 320.00149943.010-98 — ГСТУ 320.00149943.010-98 «Паливо пічне побутове (ППП). Технічні умови»
ДСТУ 4058-2001 — ДСТУ 4058-2001 «Паливо нафтове. Мазут. Технічні умови»

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания