Вопросы - ответы

Якщо державу виключено з переліку
Чи визнаються господарські операції платника податків з контрагентами-нерезидентами контрольованими у разі виключення держави (території) із затвердженого Кабінетом Міністрів України переліку?
Валерий Ковтун , главный государственный инспектор отдела

Постановою № 1045 (чинна з 01.01.2018 р.) затверджено новий перелік держав (територій), які відповідають критеріям, установленим пп. 39.2.1.2 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу. Ця постанова застосовується до КО, здійснених з 01.01.2018 р.

Проте постановою № 108 (чинна з 07.03.2018 р.) із вищезазначеного переліку виключено такі держави: Грузія, Республіка Естонія, Латвійська Республіка, Республіка Мальта та Угорщина.

Відповідно до пп. 39.2.1.7 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу господарські операції, передбачені підпунктами 39.2.1.1 (крім операцій, що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні) та 39.2.1.5 цього підпункту, визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються такі умови:

  • річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухобліку, перевищує 150 млн грн (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;
  • обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухобліку, перевищує 10 млн грн (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.

Отже, у разі здійснення у період з 01.01.2018 р. по 06.03.2018 р. господарських операцій із нерезидентами, заре­єстрованими у Грузії, Естонії, Латвії, Мальті чи в Угорщині, за відсутності інших критеріїв, визначених у підпунктах «а», «б», «г», «ґ» пп. 39.2.1.1 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу, вони визнаватимуться контрольованими у разі одночасного виконання вищезазначених умов.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания