Вопросы - ответы

Реекспорт тютюнових виробів
Чи підлягають маркуванню марками акцизного податку тютюнові вироби, які імпортуються на митну територію України винятково для процедури реекспорту?
Сергей Дорош , заведующий сектором контроля за производством и оборотом марки акцизного налога Управления лицензирования и организации контроля за оборотом подакцизных товаров Департамента налогов и сборов с юридических лиц Государственной фискальной службы Украины
Валентина Бондаренко , главный государственный ревизор-инспектор

Пунктами 226.1 та 226.2 ст. 226 Податкового кодексу встановлено, що у разі виробництва на митній території України тю­тюнових виробів чи ввезення таких товарів на митну територію України платники податку зобов’язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка акцизного податку розривалася під час розкривання товару.

Наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пачці (упаковці) тютюнового виробу є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати податку та легальності ввезення товарів.

Згідно з п. 8 Положення № 1251 марки продаються суб’єктам господарювання, які відповідно до законодавства є платниками акцизного податку, зокрема з тютюнових виробів.

При цьому відповідно до ст. 11 Закону № 481 продукція, призначена для експорту, маркується згідно з умовами відповідної угоди на експорт.

Таким чином, тютюнові вироби, що імпортуються виключно для процедури реекспорту (без права реалізації на митній території України), не підлягають маркуванню марками акцизного податку.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания