Вопросы - ответы

Індивідуальна пільга
Чи може фізична особа отримати індивідуальну пільгову ставку податку на нерухомість за житловий будинок?
Петр Ковалевский , главный государственный ревизор-инспектор отдела администрирования налога на имущество физических лиц

Ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 м2 бази оподаткування (пп. 266.5.1 п. 266.5 ст. 266 Податкового кодексу).

Водночас пп. 12.3.7 п. 12.3 ст. 12 Кодексу визначено, що сільським, селищним, міським радам та радам об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, не дозволяється встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків та зборів для окремих юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців і фізичних осіб або звільняти їх від сплати таких податків та зборів.

Отже, ставки податку на нерухомість встановлюються місцевими радами залежно від місця розташування (зональності) та типів об’єктів нерухомості для фізичних осіб без визначення індивідуальних пільгових ставок окремим фізичним особам.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания