Вопросы - ответы

Включення ППМ до витрат
Чи включаються до складу витрат фізичної особи — підприємця, яка застосовує загальну систему оподаткування, вартість придбаних пально-мастильних матеріалів для заправки вантажного автомобіля?
Галина Жук , начальник відділу адміністрування податків і зборів із самозайнятих осіб Управління адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС України
Виктория Шоломий , главный государственный ревизор-инспектор

До витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою — підприємцем, зокрема, належать витрати, до складу яких включається вартість сировини, матеріалів, товарів, що утворюють основу для виготовлення (продажу) продукції або товарів (надання робіт, послуг), купівельних напівфабрикатів та комплектуючих виробів, палива й енергії, будівельних матеріалів, запасних частин, тари й тарних матеріалів, допоміжних та інших матеріалів, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об’єкта витрат (пп. 177.4.1 п. 177.4 ст. 177 Кодексу).

Таким чином, фізична особа — підприємець, яка застосовує загальну систему оподаткування, має право включити до складу витрат вартість придбаних пально-мастильних матеріалів для заправки вантажного автомобіля.

Водночас звертаємо увагу, що списання палива і мастильних матеріалів здійснюється виходячи з даних пробігу автомобіля та норм витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті, затверджених наказом № 43. Витрати палива і мастильних матеріалів понад такі норми вважаються витратами, що використані не в господарській діяльності фізичної особи — підприємця, і в свою чергу з урахуванням вимог пп. 177.4.5 п. 177.4 ст. 177 Податкового кодексу не включаються до складу витрат підприємця.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания