Вопросы - ответы

Доплата за науковий ступінь
Держслужбовець має науковий ступінь кандидата наук. Раніше за науковий ступінь проводилась доплата до посадового окладу держслужбовця. Чи передбачено тепер виплату такої доплати?

Частиною другою ст. 50 Закону про держслужбу (чинний з 01.05.2016 р.) визначено, що заробітна плата держслужбовця складається з:

  • посадового окладу;
  • надбавки за вислугу років;
  • надбавки за ранг держслужбовця;
  • виплати за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків тимчасово відсутнього держслужбовця у розмірі 50 % посадового окладу тимчасово відсутнього державного службовця;
  • виплати за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків за вакантною посадою держслужби за рахунок економії фонду посадового окладу за відповідною посадою;
  • премії (у разі встановлення).

Враховуючи зазначене, цим Законом не визначено такої складової заробітної плати держслужбовця, як доплата за нау­ковий ступінь.

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА

Закон про держслужбу — Закон України від 10.12.2015 р. № 889-VIII «Про державну службу». Постанова № 15 — постанова Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 р. № 15 «Питання оплати праці працівників державних органів»