Вопросы - ответы

Наявність податкового боргу
Чи може юридична особа перейти на третю групу спрощеної системи оподаткування з наступного кварталу, якщо такій особі без проведення податкової перевірки за рішенням контролюючого органу було анульовано реєстрацію платника єдиного податку у зв’язку з наявністю податкового боргу із земельного податку?
Виктория Попова , заместитель начальника отдела методологического сопровождения администрирования ресурсных, рентных платежей и местных налогов Управления методологического сопровождения администрирования налогов

Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом, може здійснити один раз протягом календарного року за умови, якщо протягом року, що передує переходу на спрощену систему оподаткування, таким суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені п. 291.4 ст. 291 Кодексу (пп. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу). Водночас не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи платники податків, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереробної сили (форс-мажорних обставин) (пп. 291.5.8 п. 291.5 ст. 291 Кодексу).

Отже, суб’єкт господарювання, якому було анульовано реєстрацію платником єдиного податку, може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування у році, що настає за роком, в якому реєстрацію було анульовано, за умови, що у цьому році річний обсяг доходу не перевищив 5 000 000 грн і на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку відсутній податковий борг (з будь-якого податку).

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания