Вопросы - ответы

Стипендії переможців
Чи підлягають оподаткуванню ПДФО суми стипендій, призначених обласною держадміністрацією та обласною радою, які виплачуються спортсменам — переможцям спортивних змагань?
Виктория Житинская , главный государственный инспектор отдела доходов и сборов с физических лиц Управления администрирования Базы знаний Информационно-справочного департамента ГФС Украины

Порядок призначення і виплати стипендій затверджено постановою № 882 (далі — Порядок № 882).
Дія цього Порядку поширюється на осіб, які навчаються у навчальних закладах або наукових установах за державним (регіональним) замовленням за рахунок коштів загального фонду державного (відповідного місцевого) бюджету, зокрема учнів І — II курсів училищ фізичної культури, студентів I — II курсів Олімпійського коледжу імені Івана Піддубного.
Оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розділом IV Податкового кодексу, ст. 165 якого визначено кінцевий перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, тобто не підлягають оподаткуванню у джерела виплати.
Так, згідно з пп. «б» пп. 165.1.1 п. 165.1 цієї статті до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, зокрема, сума стипендій України, призначених законом, постановами Верховної Ради України, указами Президента України.
Крім того, відповідно до пп. 165.1.26 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума стипендії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується з бюджету учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту, але не вище ніж сума, визначена в абзаці першому пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Кодексу. Сума перевищення за її наявності підлягає оподаткуванню під час її нарахування (виплати) за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 Кодексу (18 %).
Нарахування, утримання та сплата (перерахування) ПДФО до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 Податкового кодексу.

Суми стипендій, що нараховуються спортсменам — переможцям спортивних змагань за рахунок коштів обласної держадміністрації та обласної ради, включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку як інші доходи та оподатковуються ПДФО на загальних підставах

При цьому відповідно до довідника ознак доходів, наведеного у додатку до Порядку  № 4, інші доходи відображаються податковим агентом у формі № 1ДФ за ознакою «127».

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания