Вопросы - ответы

«Чорнобильська» відпустка
Чи надається «чорнобильська» відпустка на роботі за сумісництвом?

Згідно з п. 22 ст. 20 та п. 1 ст. 21 Закону № 796 особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорій 1 та 2, державою гарантовано компенсації та пільги щодо використання чергової відпустки у зручний для них час, а також отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих (16 календарних) днів на рік.

Зазначена відпустка не належить до виду щорічних відпусток, визначених п. 1 ст. 4 Закону про відпустки, відповідно на неї не поширюються норми цього Закону, передбачені для щорічних відпусток.

Слід зазначити, що відпустку особам, віднесеним до категорій 1 та 2, визначено законодавством як пільгу та компенсацію.

На відміну від виду щорічних відпусток зазначена відпустка не пов’язана із робочим процесом і надається незалежно від часу роботи на підприємстві, установі, організації.

Підпунктом 9 п. 4 Порядку № 936 передбачено оплату додаткової відпустки громадянам, яка надається відповідно до п. 22 ст. 20 та п. 1 ст. 21 Закону № 796, тривалістю 16 календарних днів.

Відповідно до п. 5 Порядку № 936 соціальні виплати, доплати (види допомоги), передбачені підпунктами 6 — 13 п. 4 цього Порядку, проводяться за місцем основної роботи (служби) громадян роботодавцями відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою, затвердженою Мінсоцполітики України.

Отже, додаткова відпустка, передбачена п. 22 ст. 20 та п. 1 ст. 21 Закону № 796, надається громадянам лише за основним місцем роботи, на роботі за сумісництвом така відпустка не надається.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания