Вопросы - ответы

Обмеження в розрахунках готівкою
Чи є обмеження на готівкові розрахунки фізичної особи з суб’єктом господарювання протягом дня?
Володимир Ошкало , головний державний ревізор-інспектор

Згідно з п. 7 розділу ІІ Положення № 148 фізичні особи мають право здійснювати розрахунки готівкою, зокрема, із суб’єктами господарювання протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами у розмірі до 50 тис. грн включно. Платежі на суму, що перевищує 50 тис. грн, проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку, шляхом переказу коштів із поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської фінансової установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку.

Отже, на готівкові розрахунки фізичної особи з суб’єктом господарювання протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами є обмеження у розмірі 50 тис. грн. При цьому платежі на суму, що перевищує 50 тис. грн, проводяться через банки або небанківські фінансові установи.