Вопросы - ответы

Неоподатковувана матдопомога
Чи потрібно у формі № 1ДФ відоб­ражати суму неоподатковуваної матеріальної допомоги? Якщо так, то як виправити помилку за II квартал, в якому таку суму не відображено? Чи передбачено за таке виправлення штраф?
Надежда Филипповских , заместитель начальника Управления — начальник отдела администрирования налога на доходы физических лиц Управления администрирования налогов и сборов с физических лиц Департамента налогов и сборов с физических лиц ГФС Украины

До оподатковуваного доходу не включається сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами — юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим пп. 169.4.1 ст. 169 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року (у 2018 р. — 2 470 грн).

Дохід у вигляді нецільової благодійної (матеріальної) допомоги відображається за ознакою доходу «169».

Для виправлення помилки підприємству необхідно подати уточнюючу форму № 1ДФ за II квартал, в якій відобразити всі необхідні реквізити фізичної особи та виплату допомоги.

Форма № 1ДФ (податковий розрахунок) — документ, який свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку, тому невідображення будь-яких доходів у зазначеній звітності є порушенням норм законодавства, за що передбачено відповідальність згідно зі ст. 119 ПКУ.