Вопросы - ответы

Документи, що додаються до декларації
Чи можна подати декларацію про майновий стан і доходи з метою отримання податкової знижки через Електронний кабінет? Як та які документи слід додати до такої декларації (особа навчається у ВНЗ)?
Татьяна Федченко , заместитель директора Департамента — начальник Управления администрирования налогов и сборов с физических лиц Департамента налогов и сборов с физических лиц ГФС Украины

Для фізичних осіб — платників податків сервіси для громадян виокремлені в окремий Електронний кабінет (cabinet.sfs.gov.ua), який, зокрема, дає змогу подати податкову декларацію про майновий стан і доходи та надати додаткові документи в електронному вигляді. При цьому доступ до Електронного кабінету для громадян здійснюється після проходження електронної ідентифікації з урахуванням вимог ПКУ та законів щодо електронного документообігу та електронних довірчих послуг.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (пп. 166.2.1 ст. 166 ПКУ).

Тобто особа, що навчається у вищому навчальному закладі та має намір скористатися правом на податкову знижку, додає до декларації про майновий стан і доходи копії договору про надання освітніх послуг та відповідних платіжних та розрахункових документів.

ВИКОРИСТАНІ МАТЕРІАЛИ

ПКУ — Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI. 

Закон № 2346 — Закон України від 05.04.2001 р. № 2346 «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні»