Вопросы - ответы

Державна грошова допомога
Чи потрібно звільнятися з роботи для того, щоб отримати державну грошову допомогу?
Галина Мастюгина , заместитель директора Департамента пенсионного обеспечения Пенсионного фонда Украины

Звільнення з роботи вимагається при призначенні пенсії за вислугу років лише з посади, що дає право на цей вид пенсії. Пенсія за віком призначається незалежно від факту роботи.

Крім того, однією з обов’язкових умов для призначення грошової допомоги є те, щоб на день досягнення пенсійного віку особа працювала в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» — «ж» ст. 55 Закону про пенсійне забезпечення.

Отже, звільнення з роботи для призначення пенсії за віком і отримання грошової допомоги не вимагається.

Використані матеріали

Закон про донорство — Закон України від 23.06.95 р. № 239/95-ВР «Про донорство крові та її компонентів». Закон про пенсійне забезпечення — Закон України від 05.11.91р. № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення». Закон № 1058 — Закон України від 09.07.2003 р. № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Порядк № 22-1 — Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затверджений постановою Пенсійного фонду від 25.11.2005 р. № 22-1