Вопросы - ответы

Перерахунок грошової допомоги
Чи перераховується розмір грошової допомоги у зв’язку з уточненням усередненого показника заробітної плати по країні?
Галина Мастюгина , заместитель директора Департамента пенсионного обеспечения Пенсионного фонда Украины

Враховуючи те, що у разі відсутності на день призначення пенсії даних про заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка за Законом № 1058 враховується для обчислення пенсії, для визначення середньої заробітної плати (доходу) береться наявна заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії.

Після отримання даних про показник середнього заробітку за рік, що передує року звернення за призначенням пенсії, пенсію перераховують з дня її призначення з урахуванням такого показника, визначеного за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії (ст. 40 Закону № 1058). Зазвичай це стосується тих пенсіонерів, які звертаються за призначенням пенсії на початку року, коли показник за попередній рік ще не визначено.

Виплата грошової допомоги здійснюється органами Пенсійного фонду одноразово у розмірі десяти місячних пенсій за рахунок коштів Державного бюджету України одночасно з першою виплатою пенсії, яка призначена до виплати.

Оскільки розмір пенсії станом на день її призначення змінюється з урахуванням нового показника середньомісячної заробітної плати, то і грошову допомогу також перераховують. 

Використані матеріали

Закон про донорство — Закон України від 23.06.95 р. № 239/95-ВР «Про донорство крові та її компонентів». Закон про пенсійне забезпечення — Закон України від 05.11.91р. № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення». Закон № 1058 — Закон України від 09.07.2003 р. № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Порядк № 22-1 — Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затверджений постановою Пенсійного фонду від 25.11.2005 р. № 22-1