Вопросы - ответы

Тимчасове проживання працівників
Підприємство має на балансі житловий будинок готельного типу, в якому за правилами проживання, затвердженими наказом, на умовах трудового договору тимчасово проживають особи, які перебувають у трудових відносинах з цим підприємством, разом з членами сім’ї. Чи є працівники підприємства та члени їхньої сім’ї платниками турзбору?
Виктория Попова , заместитель начальника отдела методологического сопровождения администрирования ресурсных, рентных платежей и местных налогов Управления методологического сопровождения администрирования налогов

Платниками турзбору не можуть бути особи, які постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у селі, селищі або місті, радами яких встановлено такий збір (п. «а» пп. 268.2.2 ст. 268 ПКУ).

Оскільки працівники та члени їхніх сімей проживають у будинку тимчасово на період дії трудових договорів, згадана норма на них не поширюється.

Водночас до послуг з тимчасового розміщення (проживання) не належать розміщення юридичною особою своїх працівників у засобі розміщення, що йому належить (п. 4 Порядку надання послуг № 297).

Отже, проживання працівників підприємства на підставі укладених трудових договорів у будинку, який належить (обліковується на балансі) підприємства, не належить до послуг з тимчасового проживання, тому не є підставою для справляння турзбору в розумінні пп. 268.2.1 ст. 268 ПКУ.

Але п. 4 Порядку стосується тільки працівників. Тому члени сімей працівників, які проживають у будинку, що  належить (обліковується на балансі) підприємству, є платниками тур­збору.