Вопросы - ответы

Встановлення ставок
Чи можуть працівники сільської ради без погодження з місцевими депутатами встановити ставки земельного податку?
Руслан Бурлака , заместитель начальника Управления - начальник отдела администрирования налога на имущество физических лиц Управления администрирования имущественных налогов и сборов с физических лиц Департамента налогов и сборов с физических лиц ГФС Украины
Олег Бараненко , главный государственный ревизор-инспектор
Петро КОВАЛЕВСЬКИЙ , заступник начальника відділу адміністрування податку на нерухоме майно фізичних осіб, відмінне від земельної ділянки

Ні, не можуть. У ст. 12 ПКУ зазначено, що лише сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, у межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів. Таке встановлення здійснюється у порядку, визначеному ПКУ.

При прийнятті рішення про встановлення місцевих податків та зборів обов’язково визначаються об’єкт оподаткування, платник податків і зборів, розмір ставки, податковий період та інші обов’язкові елементи, визначені ст. 7 ПКУ з дотриманням критеріїв, установлених розділом XII ПКУ для відповідного місцевого податку чи збору.

Рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.