Вопросы - ответы

Гараж у власності
Фізична особа — інвалід першої групи є членом гаражно-будівельного кооперативу. Чи повинен кооператив сплачувати земельний податок за ділянку, на якій знаходиться гараж такої особи?
Руслан Бурлака , заместитель начальника Управления - начальник отдела администрирования налога на имущество физических лиц Управления администрирования имущественных налогов и сборов с физических лиц Департамента налогов и сборов с физических лиц ГФС Украины
Петр Ковалевский , главный государственный ревизор-инспектор отдела администрирования налога на имущество физических лиц
Олег Бараненко , главный государственный ревизор-инспектор

Пільга, передбачена ст. 281 ПКУ для власників земельних ділянок або землекористувачів — фізичних осіб, не поширюється на гаражні кооперативи — юридичних осіб, якщо навіть власники гаражів належать до пільгової категорії і звільняються від земельного податку. Тобто гаражно-будівельний кооператив має сплачувати податок за земельну ділянку на загальних підставах.