Вопросы - ответы

«Зайві» метри
Фізична особа є єдиним власником квартири площею 325 м2. Чи має вона право на пільгове зменшення бази оподаткування для такої квартири на 60 м2?
Руслан Бурлака , заместитель начальника Управления - начальник отдела администрирования налога на имущество физических лиц Управления администрирования имущественных налогов и сборов с физических лиц Департамента налогов и сборов с физических лиц ГФС Украины
Олег Бараненко , главный государственный ревизор-инспектор
Петро КОВАЛЕВСЬКИЙ , заступник начальника відділу адміністрування податку на нерухоме майно фізичних осіб, відмінне від земельної ділянки

У разі якщо фізична особа є єдиним власником квартири загальною площею 325 м2, вона не може скористатися пільгою, так як площа квартира перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, передбаченої ПКУ для отримання такої пільги (60 м2 × 5 = 300 м2).

Крім того, за наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи — платника податку, загальна площа якого перевищує 300 м2 (для квартири) та/або 500 м2 (для будинку), сума податку збільшується на 25 000 грн на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).