Вопросы - ответы

Купівля-продаж в одному місяці
Фізична особа в межах календарного місяця придбала та продала житловий будинок. Чи нараховується податок на нерухомість в такому разі?
Руслан Бурлака , заместитель начальника Управления - начальник отдела администрирования налога на имущество физических лиц Управления администрирования имущественных налогов и сборов с физических лиц Департамента налогов и сборов с физических лиц ГФС Украины
Петр Ковалевский , главный государственный ревизор-инспектор отдела администрирования налога на имущество физических лиц
Олег Бараненко , главный государственный ревизор-инспектор

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника — починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

Отже, якщо фізична особа набула та припинила право власності на житловий будинок протягом календарного місяця, то податок на нерухомість для цього платника за такий об’єкт нерухомості не нараховується.