Вопросы - ответы

Підприємницька діяльність у власній квартирі
Фізична особа займається підприємницькою діяльністю в квартирі, що належить їй на праві власності. Чи застосовується пільга зі сплати податку на нерухомість в такому випадку?
Руслан Бурлака , заместитель начальника Управления - начальник отдела администрирования налога на имущество физических лиц Управления администрирования имущественных налогов и сборов с физических лиц Департамента налогов и сборов с физических лиц ГФС Украины
Петр Ковалевский , главный государственный ревизор-инспектор отдела администрирования налога на имущество физических лиц
Олег Бараненко , главный государственный ревизор-инспектор

Пільги з податку на нерухомість не застосовуються до об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності) (пп. 266.4.3 ст. 266 ПКУ).

Отже, якщо фізична особа — підприємець фактично здійснює свою діяльність за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) та є власником об’єкта житлової нерухомості, де здійснюється така діяльність, то при нарахуванні податку на нерухомість до такого об’єкта пільга не застосовується.