Вопросы - ответы

Визначення митної вартості товарів
Яким нормативно-правовим актом передбачено порядок визначення митної вартості товарів, що тимчасово ввозяться на митну територію України?
Лилия Осадца , заместитель начальника отдела нормативного обеспечения и рассмотрения обращений Управленияе таможенной стоимости и администрирования таможенных платежей Департамента администрирования таможенных платежей Государственной фискальной службы Украины

Митна вартість товарів та методи її визначення встановлено розділом ІІІ Митного кодексу і базуються на положеннях ст. VII Генеральної угоди з тарифів та торгівлі (далі — ГАТТ) та Угоди про застосування ст. VII ГАТТ.

Митним кодексом передбачено чотири особливості визначення митної вартості, а саме:

для товарів, що ввозяться на митну територію України і декларуються в митному режимі імпорту

— ст. 51

для товарів, що ввозяться на митну територію України і декларуються в інших митних режимах, що передбачають сплату митних платежів (крім транзиту)

— ст. 65

для товарів, що ввозяться на митну територію України і декларуються в інших митних режимах,
які не передбачають сплату митних платежів

— ст. 65

для товарів, що вивозяться за межі митної території України

— ст. 66

Таким чином, митною вартістю товарів, що ввозяться в Україну відповідно до митних режимів, відмінних від режиму імпорту, є ціна товару, зазначена у рахунку-фактурі чи рахунку-проформі.

Визначення митної вартості товарів, що ввозяться на митну територію України та поміщуються в митні режими, відмінні від режиму імпорту (крім митного режиму транзиту) зі справлянням митних платежів, здійснюється відповідно до глави 9 Митного кодексу, тобто із застосуванням одного з шести методів.

При зміні митного режиму митна вартість, визначена при першому поміщенні товару в митний режим, підлягає заміні митною вартістю, визначеною відповідно до наступного митного режиму.