Вопросы - ответы

Митна вартість автомобілів
Як визначатиметься митна вартість автомобілів, зокрема вживаних, у зв’язку з набранням чинності з 01.08.2016 р. Законом України від 31.05.2016 р. № 1389-VIII «Про внесення зміни до підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів»?
Лилия Осадца , заместитель начальника отдела нормативного обеспечения и рассмотрения обращений Управленияе таможенной стоимости и администрирования таможенных платежей Департамента администрирования таможенных платежей Государственной фискальной службы Украины

Порядок та методи визначення митної вартості товарів, у тому числі транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України, встановлено розділом ІІІ Митного кодексу і ґрунтуються на положеннях ст. VII  ГАТТ та Угоди про застосування ст. VII ГАТТ.

Відповідно до статей 51, 52 Митного кодексу митна вартість товару визначається та заявляється декларантом або уповноваженою ним особою.

Слід зазначити, що митна вартість транспортних засобів значною мірою залежить від таких чинників, як: марка, модель, комплектація, об’єм двигуна, рік випуску, технічний стан (особливо це стосується вживаних транспортних засобів тощо).

Згідно з частиною першою ст. 3 Митного кодексу при здійсненні митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України, застосовуються виключно норми законів України та інших нормативно-правових актів з питань державної митної справи, чинні на день прийняття митної декларації органом доходів і зборів України.

Положення Закону № 1389 не змінюють порядок та методи визначення митної вартості товарів, у тому числі транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України.