Вопросы - ответы

Продаж води, отриманої у цистернах
Чи є платником рентної плати cуб’єкт господарювання, який отримує воду від первинного водокористувача у цистернах та інших ємностях відповідно до договору на поставку води, у разі продажу такої води іншим суб’єктам господарювання?
Светлана Костецкая , главный государственный ревизор-инспектор отдела администрирования ресурсных и рентных платежей Управления администрирования налогов и контрольной работы Департамента налогов и сборов с юридических лиц Государственной фискальной службы Украины

Платниками рентної плати є водокористувачі — суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи — підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва (п. 255.1 ст. 255 Податкового кодексу).

Не є платниками рентної плати водокористувачі, які використовують воду виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення (сукупності людей, які знаходяться на даній території в той чи інший період часу, незалежно від характеру та тривалості проживання, в межах їх житлового фонду та присадибних ділянок), у тому числі для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та платників єдиного податку (п. 255.2 вищезазначеної статті).

Відповідно до пп. 255.11.2 п. 255.11 цієї статті рентна плата обчислюється виходячи з фактичних обсягів використаної води (підземної, поверхневої, отриманої від інших водокористувачів) водних об’єктів з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання, встановлених у дозволі на спеціальне водокористування, лімітів використання води, ставок рентної плати та коефіцієнтів. За обсяги води, переданої водокористувачем-постачальником іншим водокористувачам без укладення з останніми договору на поставку води, рентна плата обчислюється і сплачується таким водокористувачем-постачальником.

Отже, суб’єкт господарювання, який отримує воду від первинного водокористувача у цистернах та інших ємностях відповідно до договору на поставку води, у разі продажу такої води іншим суб’єктам господарювання є платником рентної плати за обсяги фактично отриманої ним води від первинного водокористувача.