Вопросы - ответы

Субсидія: чи враховується депозит
Чоловік має депозит у банку. Він вирішив звернутися за призначенням субсидії. Чи потрібно доходи від розміщення депозиту зазначати в декларації про доходи і витрати?

Відповідно до п. 8 постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.95 р. № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (далі — постанова № 848) для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з отриманих особами доходів за попередній календарний рік без урахування податку на доходи фізичних осіб.

При цьому постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 р. № 475 «Про спрощення порядку призначення та надання населенню житлових субсидій» внесено зміни до постанови № 848 щодо неврахування при призначенні субсидії до сукупного доходу домогосподарства окремих видів доходів, зокрема доходів від розміщення депозитів.

Отже, доходи від розміщення депозитів не враховуються до сукупного доходу при призначенні субсидії та, відповідно, зазначати їх в декларації не потрібно.