Вопросы - ответы

Звітність профспілок
Чи потрібно буде профспілковій організації, що має статус неприбутковості за підсумками 2017 р., подавати звіт про використання доходів неприбуткової організації та фінзвітність?

Змінами, внесеними до п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу Законом № 1797, встановлено, що неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені п. 133.4 ст. 133 Кодексу, подають Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі — Звіт). Водночас професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок, утворені в порядку, визначеному законом, звітують тільки у разі порушення п. 133.4 ст. 133 Кодексу.

Фінзвітність є додатком Звіту та її невід’ємною частиною.

Отже, професійним спілкам, їх об’єднанням та організаціям профспілок, які не порушують вимоги п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу, за підсумками 2017 р. подавати Звіт та фінзвітність не потрібно.